Rok akademicki czas zacząć

Data: 05-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rok akademicki czas zacząć

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile pracuje na pełnych obrotach. Kilka dni temu władze uczelni żegnały absolwentów, teraz przyszedł czas na powitanie kolejnej grupy studentów. Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbyła się w Auditorium Maximum. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, a także Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski. Powiat pilski reprezentowali starosta Eligiusz Komarowski i wicestarosta Stefan Piechocki.

- W tym roku nasza uczelnia przyjęła aż 610 studentów. Największym zainteresowaniem cieszył się Instytut Politechniczny, który oferuje bardzo popularne studia dualne, łączące zdobywanie wiedzy akademickiej z doświadczeniem praktycznym. Nieco mniejsze, choć też liczne grono studentów postawiło na pozostałe Instytuty: Ochrony Zdrowia, Ekonomiczny i Humanistyczny, z filologią na czele. Obecnie PWSZ w Pile będzie kształciła blisko 1700 studentów, co – zważywszy na kryzys demograficzny – jest bardzo dobrym osiągnięciem – z satysfakcją informuje Aleksandra Fabiszak, rzecznik prasowy uczelni.

- Studentom pierwszego roku życzę powodzenia w poszerzaniu horyzontów, poznawaniu świata i satysfakcji z czasu spędzonego na ziemi pilskiej. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile pozytywnie wpływa na jakość życia naukowego nie tylko w regionie. To nasz znak rozpoznawczy daleko poza granicami powiatu. Pilska PWSZ jest dobrą szkołą zawodową, którą warto polecać innym – twierdzi starosta Eligiusz Komarowski.