„Nauce” stuknęła dwudziestka

Data: 01-10-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Nauce” stuknęła dwudziestka

Nie tylko „Mechanik” świętował w ostatni dzień września. Swój jubileusz, skromniejszy, bo dwudziestoletni, obchodziło również zaprzyjaźnione ze szkołami prowadzonymi przez Powiat Pilski Centrum Kształcenia „Nauka” Sp. z o.o. w Pile.

Placówka mieszcząca się przy ulicy Warsztatowej swoje uroczyste obchody zorganizowała w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra”. Z życzeniami dotarły również władze Powiatu Pilskiego. – Wasza atrakcyjna oferta edukacyjna co roku przyciąga liczne grono nowych uczniów z Piły i okolic. Cieszymy się, że Centrum Kształcenia Nauka udanie współpracuje z jednostkami oświatowymi, prowadzonymi przez Powiat i życzymy kolejnych udanych dziesięcioleci – przekazali w liście gratulacyjnym dla Romana Leńca, prezesa szkoły i jej założyciela starosta Eligiusz Komarowski wraz z przewodniczącym rady powiatu Kazimierzem Wasiakiem.

Centrum Kształcenia Nauka Sp. z o.o. w Pile rozpoczęło swoją działalność 1 września 1996 roku. Współzałożycielami byli Roman Leniec i Stanisław Dobosz. Obecnie dyrektorem szkół dla młodzieży jest Małgorzata Leniec, a szkoły dla dorosłych prowadzi Beata Dobosz.