„Biegaj z nami” w Miasteczku Krajeńskim

Data: 23-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

„Biegaj z nami” w Miasteczku Krajeńskim

132 osoby wystartowały dziś w VII Biegu im. komandora Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim. Był to już ósmy bieg w ramach powiatowego cyklu „Biegaj z nami”.

Wśród panów tryumfował Adrian Wyrzykiewicz, który sześciokilometrową trasę pokonał w czasie  17:56:68, i o blisko pół minuty wyprzedził Rafała Stachowskiego i trzeciego na mecie – Krzysztofa Zawistowskiego. Wśród pań najszybsza była Monika Kapera (20:26:11). Druga na mecie była Michalina Makowiecka, a trzecia Anna Skrzypczak. Do rywalizacji stanęli również „kijkarze”. Impreza okazała się udana pod względem organizacyjnym, a zawodnikom dopisała piękna pogoda.

- Bieg im. komandora Bolesława Romanowskiego to ciekawe, sportowe wydarzenie, które przyczynia się do tworzenia więzi między pokoleniami, ponieważ uczestnikami biegu są zarówno dzieci jak i dorośli mieszkańcy i to nie tylko z naszej gminy. – mówi Małgorzata Włodarczyk, wójt gminy Miasteczko Krajeńskie. - Impreza ta utrwala także wiedzę o największym Bohaterze Polskiej Marynarki Wojennej, dowódcy ORP Dzik, komandorze Bolesławie Romanowskim, który był synem tej ziemi, naszej ziemi. Bieg ten promuje nie tylko naszą gminę i zdrowy tryb życia lecz także historię i jej wybitnych Synów, a takim niewątpliwie był kmdr Bolesław Romanowski.

- Dziękuję organizatorom cyklu „Biegaj z nami” za tak wzorowo przeprowadzone kolejne zawody - mówi Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile. - Osobiście bieg był dla mnie debiutem w tym cyklu i żałuję, że dopiero teraz spróbowałem. Co prawda odczuwałem jeszcze trudy środowego meczu w piłkę nożną, ale dałem z siebie wszystko! Byłem w połowie stawki więc jest to dobra wróżba na przyszłość mojej kariery biegacza. Raz jeszcze dziękuję i gratuluję pani wójt Małgorzacie Włodarczyk, kierownikowi biegu Alicji Stachowskiej i Michałowi Miszczakowi, zajmującemu się sportem w Starostwie Powiatowym w Pile oraz wszystkim innym zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

W cyklu „Biegaj z nami” odbędą się jeszcze tylko dwa biegi: 1 października w Wysokiej IX Bieg im. Powstańców Wielkopolskich oraz na zakończenie, 11 listopada X Bieg Niepodległości w Pile.