W zdrowym ciele zdrowy duch!

Data: 21-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Rozpoczęła się kampania edukacyjna adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego na temat zdrowego stylu życia. Działania prowadzone są w ramach programu poprawy zdrowia publicznego realizowanego przez Powiat Pilski ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i budżetu państwa. Kampania, której hasło brzmi „W zdrowym ciele zdrowy duch – odżywianie, relaks, ruch”, prowadzona jest w dwunastu szkołach i placówkach oświatowych.

W ramach kampanii w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego prowadzone są warsztaty edukacyjne dla młodzieży na temat zdrowego stylu życia. Jest na nich mowa m.in. o zdrowym odżywianiu, czynnikach zmniejszających ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe, konieczności aktywności fizycznej oraz wpływie stresu i używek na zdrowie. Uczestnicy warsztatów dostają informatory na ten temat i notes oraz otrzymują posiłek ze zdrowej żywności. Natomiast każda placówka, w której odbywają się warsztaty, zostanie wyposażona w zestawy plansz edukacyjnych na potrzeby pracowni dydaktycznych.

Ponadto w ramach kampanii, zorganizowane zostaną konkursy promujące zdrowy tryb życia, w których do rozdania jest wiele wartościowych nagród rzeczowych m.in.: aparaty fotograficzne, tablety, torby sportowe, plecaki, pendrive, a dla najmłodszych zestawy naukowe i artystyczne. Do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych adresowany jest konkurs wiedzy „Profilaktyka chorób nowotworowych – zdrowy styl życia”, natomiast uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „W życiu mam swój styl… Zdrowy styl życia”.

Podsumowanie kampanii, połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 18 listopada br., podczas uroczystej gali w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile.

Jest to już druga kampania edukacyjna adresowana do dzieci i młodzieży w ramach programu poprawy zdrowia publicznego, realizowanego Powiatu Pilskiego. Pierwsza została przeprowadzona w ubiegłym roku i dotyczyła profilaktyki chorób nowotworowych.