Nasi tam byli!

Data: 20-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nasi tam byli!

Liczna, bo aż dziewięcioosobowa grupa biegaczy z klubu 4RUN Team Piła wzięła udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji maratonu w Kassel (Niemcy).

Reprezentantów Polski zaprosił na bieg Winfried Becker, starosta powiatu Schwalm – Eder, który na miejscu powitał ich osobiście: - Bardzo się cieszę, że po raz drugi przyjeżdżacie na maraton do Kassel. To doskonała okazja do promocji waszej małej ojczyzny i dowód na to, że współpraca między naszymi powiatami rozwija się wzorcowo.

W dzień poprzedzający niełatwe zmagania na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów, nasi przedstawiciele spędzili czas na zwiedzaniu wysuniętego nieco bardziej na południe, zabytkowego miasta Fritzlar.

A później nadeszły emocje związane ze startem. Znacznie liczniejsza była grupa śmiałków, którzy zdecydowali się na półmaraton, jednak klubowicze z Piły postawili przed sobą bardziej ambitne zadanie – ukończenie królewskiego dystansu. I świetnie się z niego wywiązali. W dobrym zdrowiu finiszowali wszyscy, ale najszybciej dotarł do mety Rafał Bosianek (czas: 2 godziny, 56 minut i 16 sekund; trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej). Świetnie pobiegła również nasza jedynaczka, Ewelina Poterała (3:31:04; ósme miejsce w gronie kobiet). Gratulujemy!

- Dziękujemy zarówno panu staroście Schwalm – Eder za zaproszenie, jak i szefowi powiatu pilskiego, panu Eligiuszowi Komarowskiemu, dzięki któremu nasz wyjazd mógł dojść do skutku – mówili zgodnym chórem uczestnicy przedsięwzięcia.

***

Oni reprezentowali nas na maratonie w Kassel: Ewelina Poterała, Mariusz Andrzejczak, Rafał Bosianek, Tomasz Ciepły, Waldemar Łastowski, Krzysztof Pabich, Henryk Sas, Piotr Sikorski, Dariusz Zych.