Nasi uczniowie posprzątają świat

Data: 09-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nasi uczniowie posprzątają świat

Od czegoś sprzątanie trzeba zacząć. Najlepiej od własnego podwórka. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pilskiego wezmą udział w zaplanowanej na 16-18 września akcji „Sprzątanie Świata– Polska 2016”. Przedsięwzięciu patronuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W tym roku „Sprzątaniu Świata” przyświeca hasło „Podaj dalej... Drugie życie odpadów”. Przesłaniem akcji jest w szczególności poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów. Wydarzenie ma uświadomić Polakom codzienny wpływ na środowisko. Do akcji włączyły się szkoły ponadgimnazjalne z Piły, Wyrzyska i Łobżenicy.

- Od lat uczestniczymy w Sprzątaniu Świata, jednak tym razem postanowiliśmy włączyć się w akcję w sposób szczególny, między innymi z uwagi na tegoroczne hasło, które zwraca uwagę na konieczność segregacji i odzyskiwania surowców wtórych – mówi Marek Święszkowski, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.Wiem, że nasza młodzież potrafi segregować odpady, mówimy o tym na lekcjach, jednak nawyki trzeba utrwalać w różnych działaniach i stąd nasz aktywny udział.

Akcja „Sprzątanie Świata”, organizowana przez Fundację Nasza Ziemia, odbędzie się w Polsce po raz 23. Prekursorką była Australia, gdzie zaledwie pięć lat wcześniej, w 1989 roku, narodził się bardzo popularny obecnie ruch „Clean up the Word”.