Strażak z Komendy Powiatowej PSP w Pile wicemistrzem Polski w płetwonurkowaniu

Data: 08-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Karol Subdarzewski z Komendy Powiatowej PSP w Pile zdobył tytuł wicemistrza Polski na XXIV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Strażaków Płetwonurków, które odbywały się w dniach 5-7 września 2016 roku w Bornym Sulinowie.

W tegorocznych mistrzostwach rywalizowało 72 najlepszych strażaków płetwonurków, z 23 drużyn Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Polski, Czech, Niemiec, Bułgarii. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwali przedstawiciele Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz komisja sędziowska z klubu płetwonurków MARES z Koszalina.

W klasyfikacji indywidualnej tytuł międzynarodowego wicemistrza Polski strażaków – płetwonurków zdobył Karol Subdarzewski z KP PSP w Pile.

Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Przemysław Chodynicki z KP PSP w Pile tracąc do podium zaledwie 0,06 sekundy.

Strażacy z Wielkopolski zdobyli ponadto następujące miejsca:

11.  miejsce – Krzysztof Trawiński, OSP Mistral

13.  miejsce – Kevin Mrotek, OSP Mistral

19.  miejsce –Mateusz Stachowiak, OSP Mistral

21.  miejsce – Adrian Romanowski, KP PSP Piła

W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Strażaków Płetwonurków

VII miejsce drużynowo wywalczyła reprezentująca Wielkopolskę, drużyna z OSP Mistral z Poznania. Drużyna z OSP Mistral wystartowała w składzie: Krzysztof Trawiński, Kevin Mrotek oraz Mateusz Stachowiak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Zbigniew Szukajło