Niemcy na półmaratonie w Pile, pilanie na maratonie w Kassel

Data: 05-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niemcy na półmaratonie w Pile, pilanie na maratonie w Kassel

W dniach od 2 do 4 września na zaproszenie starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, w powiecie pilskim gościli pracownicy Starostwa Powiatowego w Hombergu (Efze) z partnerskiego powiatu Schwalm-Eder w Niemczech. Goście uczestniczyli m.in. w Półmaratonie Philipsa.

W delegacji znalazły się cztery osoby, reprezentujące Starostwo w Hombergu (Efze): Sabine Krause, Dirk Schnurr, Michael Meichsner oraz Dirk Brehm. Zostali oni przywitani przez przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz członków zarządu - Mirosława Pierko i Jerzego Wiesiołka. W sobotę goście z Niemiec zwiedzili m.in. wieżę widokową w Ujściu, Kalwarię Ujską i marinę. Był również czas na spacer po Pile oraz udział w Narodowym Czytaniu „Quo vadis”. W niedzielę natomiast uczestniczyli w 26. Półmaratonie Philipsa. Sabine Krause i Michael Meichsner - jako zawodnicy – już po raz czwarty brali udział w pilskim biegu.

- Serdecznie dziękujemy panu Staroście za zaproszenie. Jak zwykle spotyka nas tutaj miła i przyjazna atmosfera. Mogliśmy nie tylko lepiej poznać urokliwe zakątki powiatu pilskiego, ale także uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie sportowej jak pilski półmaraton – mówił kierownik delegacji Dirk Schnurr.

Ostatnia wizyta gości z Niemiec, jest elementem, długotrwałej współpracy Powiatu Pilskiego z Powiatem Schwalm-Eder.

- Bardzo pozytywnie oceniam współpracę między naszymi powiatami - powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski - Cieszę się bardzo z tej wizyty ponieważ pokazała ona, że możemy jeszcze bardziej ze sobą współpracować, zwłaszcza na niwie sportowej. Gratuluję gościom z Niemiec udziału w półmaratonie, a za dwa tygodnie nasi biegacze z grupy 4.RUN pojadą na E.ON Kassel Marathon. Wymiana w dziedzinie sportu do doskonały przykład wymiany partnerskiej. Ważne jest jeszcze to, że podjęliśmy już konkretne działania mające na celu nawiązanie współpracy gospodarczej.

E.ON Kassel Marathon odbędzie się 18 września.