Półmaraton Philipsa przy wsparciu Powiatu Pilskiego

Data: 04-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dziś w Pile odbył się już po raz 26. Półmaraton Philipsa. Wydarzenie wspierał Powiat Pilski.

Bieg główny tradycyjnie poprzedził bieg dzieci oraz bieg VIP-ów. Wystartowali w nim również reprezentanci Powiatu Pilskiego – starosta Eligiusz Komarowski oraz radny Rady Powiatu w Pile Krzysztof Pabich, który dobiegł na metę jako pierwszy.

Punktualnie o godz. 11.00 wystartował bieg główny. Na starcie stanęło 3280 zawodników z Polski i zagranicy. Mieli do pokonania dystans 21,097 km ulicami Piły. Dla wielu była to nie tylko walka o najlepszy wynik sportowy, ale przede wszystkim walka z własnymi słabościami o ograniczeniami organizmu. Wielu zależało też na tym, aby mimo ogromnego wysiłku i zmęczenia, przekroczyć linię mety o własnych siłach.

Zwycięzcą Półmaratonu został Szymon Kulka z czasem 1:04:28, reprezentujący Komendanta Głównego Policji. Na drugim miejscu uplasował się Adam Nowicki ze Szczecina, a na trzecim Tomasz Grycko z Władysławowa. Szymon Kulka został też Mistrzem Polski w Półmaratonie.

- Po raz pierwszy biegłem w Pile i muszę powiedzieć, że biegło mi się bardzo dobrze. Dzisiaj wszystko dopisało – pogoda, trasa i kibice – mówił po biegu Szymon Kulka, zwycięzca pilskiego biegu.

Wśród kobiet najszybsza była Izabela Trzaskalska (UMSC Lublin) z czasem 1:12:44, drugie miejsce zajęła Olga Ochal, a trzecie Marta Krawczyńska. Izabela Trzaskalska wygrywając 26. Półmaraton Philipsa została również Mistrzynią Polski.

- Przyjechałam do Piły, aby poprawić swój rekord życiowy i się udało, pobiłam go o 4 minuty z czego się bardzo cieszę, i tak naprawdę walczyłam tu sama ze sobą – mówiła Izabela Trzaskalska.

W klasyfikacji najlepszych biegaczy z powiatu pilskiego, w kategorii mężczyzn na podium znaleźli się: I miejsce – Rafał Stachowski, II miejsce - Maciej Grabek, III miejsce – Mateusz Pałys. Wśród kobiet z powiatu pilskiego najlepiej pobiegła Ewelina Poterała, II miejsce zdobyła Anna Skrzypczak, a trzecie Agnieszka Podlecka. Laureatom klasyfikacji powiatowej puchary wręczał starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Półmaraton Philipsa, to wspaniałe święto sportu w Pile – mówił starosta Eligiusz Komarowski. Powiat pilski wsparł to wydarzenie kwotą kilkunastu tysięcy złotych, bo organizatorom takich wydarzeń należy pomagać. Jak widać bieganie jest coraz bardziej powszechne - to już nie moda, a styl życia, którym z roku na rok zaraża się coraz więcej osób. Jest to znakomity sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu dla każdego, niezależnie od wieku czy statusu materialnego.

Każdy z uczestników Półmaratonu Philipsa otrzymał pamiątkowy medal z sylwetką Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych.

Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z dziesięciu biegów, które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem Korony Polskich Półmaratonów. Aby otrzymać Koronę należy ukończyć co najmniej 5 wskazanych półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. W 2015 roku Koronę Półmaratonów Polskich zdobyło ponad 700 biegaczy.