W rocznicę wybuchu II wojny światowej

Data: 01-09-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W rocznicę wybuchu II wojny światowej

Dziś 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji pod pomnikiem Zwycięstwa zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatu: starosta pilski Eligiusz Komarowski, członek zarządu Przemysław Pochylski oraz przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak.

W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele organizacji wojskowych i kombatanckich, delegacje jednostek organizacyjnych miasta i powiatu, zakładów i instytucji, służby mundurowe oraz młodzież szkolna. W ten sposób oddano hołd tym wszystkim, którzy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej i tych, którzy w tej walce polegli.

Przedstawiciele władz powiatowych - członek zarządu Przemysław Pochylski oraz dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Współpracy Samorządowej Starostwa Powiatowego Przemysław Gawroński złożyli też kwiaty pod pomnikiem na cmentarzu wojennym w Leszkowie, a także pod pomnikiem kaprala Piotra Konieczki w Jeziorkach, który był pierwszą ofiarą II wojny światowej w Wielkopolsce.