Dziś Dzień Solidarności i Wolności

Data: 31-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dziś Dzień Solidarności i Wolności

Z tej okazji przy Pomniku Solidarności w Pile złożone zostały okolicznościowe wiązanki kwiatów. Uroczystość zorganizował Zarząd Oddziału Pilskiego NSZZ „Solidarność”, z przewodniczącym Adamem Dopierałą. Uczestniczył w niej m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski wraz z delegacją Porozumienia Samorządowego.

Dzień Solidarności i Wolności jest świętem państwowym, obchodzonym 31 sierpnia, w rocznicę porozumień sierpniowych.

- Naszym obowiązkiem jest pamiętać i czcić ten historyczny zryw Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, z którego dziś korzystamy mogąc żyć w wolnym kraju. Takie uroczystości, świadczą o naszym szacunku do tych, którzy o wolność walczyli, i są ważnym elementem naszej narodowej tożsamości – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Solidarności, prócz działaczy "Solidarności", złożyli również m.in. posłowie - Marcin Porzucek i Grzegorz Piechowiak, senator Mieczysław Augustyn, prezydent Piły Piotr Głowski, radni Rady Miasta i Rady Powiatu w Pile oraz przedstawiciele pilskiego KOD. Po uroczystości wszystkie delegacje zaproszone zostały przez Adama Dopierałę, przewodniczącego pilskiego oddziału NSZZ „Solidarność” na okolicznościowe spotkanie. Z zaproszenia nie skorzystali przedstawiciele władz miasta Piły.