Powitanie Złotej Natalii w Szydłowie

Data: 19-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powitanie Złotej Natalii w Szydłowie

Natalię Madaj, pochodzącą z Szydłowa złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro powitały w piątkowy wieczór setki mieszkańców gminy i powiatu pilskiego. Naszej wspaniałej wioślarce zgotowano królewskie przyjęcie w szydłowskim Centrum Upowszechniania Kultury. Było to pierwsze spotkanie mistrzyni z kibicami po jej powrocie do kraju.

Natalia została bardzo gorąco przyjęta przez mieszkańców z wójtem gminy Dariuszem Chrobakiem i przewodniczącym Rady Piotrem Drożdżem na czele. Były kwiaty, łzy wzruszenia i gratulacje również od znajomych, koleżanek i kolegów i innych wiernych kibiców, w tym starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

- Gratuluję Pani tego sukcesu i jestem dumny, że z naszego powiatu pochodzi tak wybitna i utytułowana zawodniczka - złota medalistka Igrzysk Olimpijskich – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Życzę Pani kolejnych sukcesów, również na kolejnej Olimpiadzie za cztery lata w Tokio i mam ogromną nadzieję, że będziemy mogli się tam spotkać – Pani jako zawodniczka broniąca tytułu Mistrzyni Olimpijskiej, a ja jako sędzia olimpijskich zmagań bokserskich. Oboje mamy duże szanse na występ w Japonii.

Wśród składających gratulacje Natalii Madaj byli również Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile oraz Robert Judycki, radny Rady Powiatu w Pile.

Specjalnie dla pierwszej złotej medalistki IO z gminy Szydłowo i powiatu pilskiego przygotowano też niespodzianki – okolicznościowy tort (oczywiście olimpijski) oraz pokaz multimedialny przypominający lata pobytu Natalii w rodzinnej miejscowości jak i jej osiągnięcia sportowe.

- Jestem bardzo mile zaskoczona takim przyjęciem. Dziękuję wam również za strefę kibica, którą zorganizowaliście tu, w Szydłowie, kiedy razem z Magdą Fularczyk – Kozłowską walczyłam o olimpijskie złoto – powiedziała Natalia Madaj.

Natalia Madaj urodziła się w 1988 roku w Pile. Pochodzi z bardzo usportowionej rodziny z Szydłowa. Tu ukończyła szkołę podstawową i chodziła do tutejszego gimnazjum. Od trzeciej klasy gimnazjum związana jest z wałecką Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Tu skończyła gimnazjum i liceum. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, gdzie mieści się główna baza kadry wioślarzy, każdego roku Natalia rozwija i utrwala swoje mistrzostwo.

Aktualnie mieszka w Poznaniu, jest zawodniczką klubu LOTTO- Bydgostia Bydgoszcz. Prócz olimpijskiego złota w dwójce podwójnej ma na swoim wiele medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Natalia – ogromne gratulacje! Życzymy Ci jeszcze wielu medali, w tym olimpijskich!