Tereny rekreacyjne dla wychowanków POW

Data: 18-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tereny rekreacyjne dla wychowanków POW

17 sierpnia br. zostały oficjalnie otwarte zmodernizowane tereny sportowo-rekreacyjne na potrzeby wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rydygiera  w Pile. Koszt inwestycji to blisko 130 tys. złotych.

Inwestycja związana była z zagospodarowaniem dwóch działek wokół budynku przy ul. Rydygiera 23. Wybudowano tu boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki, altanę, przygotowano też murawę do gry w piłkę nożną i gry zespołowe oraz miejsce na ognisko. Ponadto odnowiony został istniejący już plac zabaw.

- Dzięki decyzji Zarządu Powiatu w Pile, poprzedzonej wcześniejszą uchwalą Rady Powiatu w Pile, wyasygnowaliśmy blisko 130 tys. złotych na stworzenie tu bazy sportowo-rekreacyjnej – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Dziś mamy piękny obiekt, który służyć będzie nie tylko wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, ale również mieszkańcom Piły i powiatu. Obiekt jest funkcjonalny, a jego standard został podwyższony w sposób efektywny i efektowny.

- Zagospodarowanie terenów wokół obiektu przy ul. Rydygiera 23 jest kolejnym etapem prowadzonych tu robót – mówi wicestarosta Stefan Piechocki.Bardzo dobrze stało się jednak, że  właśnie w kierunku sportowym i rekreacyjnym udało się wykorzystać ten teren. W tym miejscu należą się podziękowania projektantom inwestycji ze Studia Architektury KONTUR Światopełk-Mirscy Sp. J. oraz wykonawcy, którym był Zakład Ogólnobudowlany MARK Mariusz Kądziołka.

Zagospodarowany teren stanowi niezbędne minimum dla wzajemnej integracji, prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia wychowanków pilskiej placówki.

- Bardzo dziękujemy za tę inwestycję i cieszymy się, że teraz w sposób bardziej aktywny możemy spędzać czas z naszymi wychowankami - mówi  Joanna Uszko, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pile. – Na pewno komfort pobytu u nas wychowanków jest teraz znacznie wyższy, będą się u nas jeszcze lepiej czuli bo przecież staramy się stworzyć im namiastkę domu.

Zmodernizowany teren został już „przetestowany”. W ramach Światowych Dni Młodzieży gościła w placówce młodzież ze Szwajcarii, która była pod urokiem tego obiektu.

- Mogliśmy zaproponować naszym gościom aktywne spędzanie czasu, młodzież mogła integrować się poprzez wspólne gry sportowe, a bariera językowa nie przeszkadzała we wspólnej zabawie – dodaje  Joanna Uszko, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pile. – To było wspaniałe spotkanie w doskonałych warunkach.