Turniej trzech rakiet

Data: 10-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej trzech rakiet

To był impuls. Szybka decyzja o zorganizowaniu nietypowej imprezy przerodziła się w jeszcze sprawniejsze działania. Do godziny „zero” czasu pozostało bardzo niewiele, ale śmiało można stwierdzić, że niemal wszystkie szczegóły są już dograne.

Mowa o pierwszej edycji Pilskiego Racketlonu pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Impreza, której motorem napędowym jest Mariusz Szczeciński, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „MARIO-Piła”, to połączenie tenisa ziemnego, tenisa stołowego i badmintona.  – Każdy uczestnik będzie rywalizował w trzech konkurencjach. Nieco inne zasady obowiązują dzieci, dla których przewidzieliśmy współzawodnictwo wyłącznie w tenisie ziemnym i stołowym – tłumaczy organizator wydarzenia. I dodaje: - Wszyscy mogą liczyć na nagrody. Oczywiście, przewidzieliśmy puchary dla zwycięzców, ale śmiało można przyjąć, że wygranym będzie każdy, kto pojawi się na boisku.

Racketlon jest w Polsce dość popularną i stale rozwijającą się formą rozrywki. Zwykle do trzech wspomnianych wcześniej konkurencji na deser dołącza się squash. W Pile jeszcze takiego zestawu nie ma, ale wkrótce – kto wie… - Powoli się rozkręcamy. Na razie chcemy nawiązać do tego, co już kiedyś w naszym powiecie funkcjonowało. Z każdym kolejnym rokiem powinno być coraz atrakcyjniej. Na pewno nie zamierzamy kończyć przygody z Racketlonem po pierwszej edycji – zapewnia w imieniu organizatorów Mariusz Szczeciński.

I Pilski Racketlon pod patronatem Starosty Pilskiego odbędzie się 13 i 14 sierpnia na kortach tenisowych przy ul. Dąbrowskiego 131 w Pile. Sobotnie gry rozpoczną się o 10:00. Zakończenie turnieju przewidziano na niedzielę (godz. 15:00). Więcej szczegółów pod numerem telefonu 507 804 554. Serdecznie zapraszamy!