Działkowcy pochwalili się plonami

Data: 07-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Działkowcy pochwalili się plonami

W sobotę na pilskiej Wyspie odbyła się kolejna edycja wystawy działkowców o nazwie KORSO. Było to już kolejne spotkanie podczas którego działkowcy prezentowali swoje plony – warzywa, owoce, przetwory, nalewki i piękne kwiaty. Zwiedzających częstowano produktami z działek oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Starosta Pilski przy Rodzinnym Ogródku Działkowym „Gwda" wraz z szefową Genowefą Chomont częstowali wielkim tortem.

- Doroczna wystawa Korso ma w naszym mieście przeszło 40 letnią tradycję. Działkowcy to bardzo liczna grupa mieszkańców Piły. Sam jestem działkowcem od kilku miesięcy. Polecam każdemu tę formę spędzania wolnego czasu - mówi Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. - Co do samej wystawy uważam, że zmianie mogłaby ulec formuła. Przykładem może być chociażby wystawa połączona z inną imprezą o charakterze rozrywkowo-rekreacyjnym. W ten sposób bogaty dorobek pilskich działkowców mogłoby zobaczyć szerokie grono mieszkańców. Złożyłem w tym zakresie konkretne propozycje działkowiczom.

Plony działkowców podziwiał także wice starosta Stefan Piechocki. Już za rok kolejna edycja wystawy KORSO. A już dziś składamy gratulacje wszystkim działkowcom  i życzymy równie udanych plonów za rok.