Spotkanie z wicewojewodą ws. wysokiego stan Noteci

Data: 06-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie z wicewojewodą ws. wysokiego stan Noteci

W piątkowe późne popołudnie Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Wicestarosta Stefan Piechocki spotkali się z Wicewojewodą Województwa Wielkopolskiego Marleną Maląg. Tematem spotkania, które odbyło się w terenie był wysoki stan wód na Noteci. W spotkaniu uczestniczyli także rolnicy, którzy pokazali skutki tego zjawiska.

- Monitorujemy cały czas stan rzek w Pile i powiecie. Wizyta wicewojewody to wsparcie naszych działań. Nie możemy lekceważyć żadnego sygnału - mówi starosta Eligiusz Komarowski. - Model  działania wicewojewody, czyli zdecydowana interwencja i poznanie na miejscu podłoża problemu, jest wg mnie działaniem właściwym i pożądanym. Sam postępuje podobnie. Chcę jeszcze raz podkreślić, że na tę chwilę sytuacja wydaje się być opanowana.

Podczas piątkowej interwencji odwiedzono trzy lokalizacje, w których można zauważyć skutki problemu.

- Problem występuje w powiecie pilskim od kilku tygodni. Sygnały, które docierają do nas od rolników nie pozwalają na lekceważenie tego stanu - mówi wicestarosta Stefan Piechocki. - Początkowo interwencje ws. tego problemu podejmowała radna Agnieszka Mrotek m.in. w Regionalnym Zarządzi Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Niestety opady i uwarunkowania pogodowe, które występują w ostatnim czasie nie pomagają w poprawie sytuacji. W ramach swoich kompetencji podejmujemy działania, które mają rozwiązać problem wysokiego stanu i cofnięcia wody poza koryto rzeki.

W poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie robocze ws. problemu ze stanem Noteci. Uczestniczyć w nim będzie wicestarosta Stefan Piechocki.