Tacy strażacy to skarb

Data: 05-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tacy strażacy to skarb

Od lat wiadomo, że pilscy strażacy doskonale radzą sobie w wodzie. Osiągają wielkie sukcesy na arenach ogólnopolskich w zawodach dla płetwonurków,  zebrali także niejedną pochwałę za udaną  organizację. Dowód? Kolejna edycja mistrzostw Wielkopolski strażaków w płetwonurkowaniu, które właśnie dobiegły końca. Świetnie przygotowana impreza odbyła się nad jeziorem Płotki.

Pierwszego dnia, w czwartek, toczyły się zawody indywidualne. Piątek zdominowała rywalizacja drużynowa. W imprezie wzięło udział 29 zawodników z dziewięciu drużyn. Każdy zespół tworzyło trzech uczestników – dwóch nurków i ratownik. Najlepsi zapewnili sobie awans do wrześniowych finałów mistrzostw kraju, na które zaprasza Borne Sulinowo.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski: - Strażakom – płetwonurkom należy podziękować za postawę w zawodach, ale przede wszystkim za odwagę i poświęcenie w walce o ludzkie zdrowie i życie. Takie imprezy, jak ta dzisiejsza, podkreślają sprawność strażaków, niezbędną w akcjach pożarniczych. Dziękuję również gospodarzowi, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, za zaangażowanie i wspaniałe promowanie ziemi pilskiej.

Zwycięzcy zawodów:
Drużynowo
- kategoria „Państwowa Straż Pożarna” – Komenda Powiatowa PSP w Pile
- kategoria „Ochotnicza Straż Pożarna” – OSP Mistral Poznań
Indywidualnie
- kategoria „Państwowa Straż Pożarna” – Karol Subdarzewski (KP PSP w Pile) – aktualny mistrz Polski
- kategoria „Ochotnicza Straż Pożarna” – Krzysztof Trawiński (OSP Mistral Poznań)