“Trzej muszkieterowie” wg Alexandra Dumasa - Ksiązka jest O. K!

Data: 03-08-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

“Trzej muszkieterowie” wg Alexandra Dumasa - Ksiązka jest O. K!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile zaprasza na kolejne spotkanie w ramach akcji społeczno-artystycznej pn. „Książka jest O.K!”. Tym razem będzie to – rodzinny spektakl Teatru Alatyr - “Trzej muszkieterowie” wg Alexandra Dumasa. Patronat honorowy nad akcją sprawuje m.in. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Spotkania odbędą się:

•           12 sierpnia br. (piątek), godz. 18.00, WITROGOSZCZ (gm. Łobżenica) plac przed świetlicą wiejską (w razie niepogody w świetlicy); w spektaklu zagrają także panie z koła gospodyń.

•           13 sierpnia br., (sobota),  godz. 16.00 – PIŁA, osiedle ZAMOŚĆ, boisko sportowe w osiedlu między budynkami przy ul. Komuny Paryskiej od nr 4 do 10 a Walki Młodych nr 10-12 (w razie deszczu sala widowiskowa PSM L-W, ul. Sikorskiego 33, o godz. 16.30)

„Trzej muszkieterowie” to powieść,  która stała się dla nas pretekstem do cofnięcia się w czasy dzieciństwa - gdzie naszymi miejscami zabaw nie były wzgórza XVI-wiecznego Paryża, ale podwórka z kilkoma drzewami, piaskownicą i pordzewiałym trzepakiem. Każdy spektakl ma być wyzwaniem - dlatego zaledwie dwóch aktorów odgrywa osiemnaście postaci. Żeby utrudnić zadanie, dodajemy muzykę graną na żywo na tuzinie instrumentów (przez jedną osobę); scenograf na żywo przygotowuje kolejne rekwizyty, kostiumy i lalki.

W opowieści o tym jak dzielny d’Artagnan usiłuje zostać jednym z królewskich muszkieterów kryje się dla nas pochwała zabawy i fantazji, historia o lojalności względem przyjaciół, tęsknota za czasami, w których nie było nic złego w noszeniu krótkich spodenek i bieganiu po dachach garaży”.

Występują: Bartosz Budny, Michał Karczewski
Muzyka: Adam Karol Drozdowski
Reżyseria: Jakub Kasprzak
Produkcja: Paweł Klica
Spektakl w koprodukcji Teatru Alatyr i Klica Productions.

Szczegółowe informacje: PiMBP, tel. 67 351 – 78 03, 603040892, email: informacja@biblioteka.pila.pl; PSM L-W, 67 3516874

Fot.: z archiwum Teatr Alatyr