Pomóżmy pani Dorocie, której mieszkanie spÅ‚onęło w pożarze

Data: 29-07-2016    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Pomóżmy pani Dorocie, której mieszkanie spÅ‚onęło w pożarze

Starosta pilski Eligiusz Komarowski zwraca siÄ™ z apelem o pomoc dla pani Doroty z PiÅ‚y, której mieszkanie spÅ‚onęło w pożarze.

Pani Dorota mieszkaÅ‚a z mężem w bloku przy ul. Bydgoskiej 15 w Pile. Å»yÅ‚a bardzo skromnie, wychowaÅ‚a dwoje dzieci, od 28 lat pracuje w Philipsie. W wyniku nieszczęśliwych zdarzeÅ„, 27 lipca doszÅ‚o do pożaru mieszkania, w wyniku którego pani Dorota straciÅ‚a dorobek caÅ‚ego życia.

- SpaliÅ‚o siÄ™ praktycznie wszystko, w dwóch pokojach i w kuchni: meble, w tym tapczany i sofa, futryna drzwi, wykÅ‚adziny, firany, sprzÄ™t AGD też nie nadaje siÄ™ do użytku – mówi pani Dorota.

Pani Doroty nie stać na remont i wyposażenie mieszkania ponieważ nie ma odłożonych pieniędzy, a mieszkanie nie było ubezpieczone. 28 lipca pani Dorota przyszła do starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego prosić o pomoc w tej trudnej sytuacji.

- PotrzebujÄ™ pieniÄ™dzy na generalny remont mieszkania, muszÄ™ odnowić Å›ciany, wymienić podÅ‚ogi, nie mam też wyposażenia - mebli, naczyÅ„, poÅ›cieli, żadnego sprzÄ™tu, który jest potrzebny. Nie wiem jak dalej bÄ™dÄ™ żyć – mówiÅ‚a pani Dorota.

Po spotkaniu z panią Dorotą starosta pilski Eligiusz Komarowski wraz z etatowym członkiem zarządu Przemysławem Pochylskim pojechali do mieszkania ocenić skalę strat i potrzeb.

- ByÅ‚em na miejscu, kiedy strażacy gasili pożar tego mieszkania, byÅ‚em również dzisiaj – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.Niestety z pożaru praktycznie nic nie ocalaÅ‚o i apelujÄ™ o pomoc dla pani Doroty. Ważne sÄ… zarówno Å›rodki finansowe jak i materiaÅ‚y niezbÄ™dne do odremontowania mieszkania oraz caÅ‚e wyposażenie. OsobiÅ›cie też pomogÄ™ pani Dorocie, choć to formalnie nie należy do obowiÄ…zków starosty. LiczÄ™ też bardzo na otwarte serca mieszkaÅ„ców PiÅ‚y i naszego powiatu.

Starosta pilski uruchomiÅ‚ też specjalny numer telefonu, pod którym można zgÅ‚aszać chęć pomocy pani Dorocie – 67 21 09 340 czynny w dni robocze w godz. 7.30-15.30.

Zapisz siÄ™ na newsletter