Spotkanie dot. problemu gospodarowania wodą w Noteci, Gwdzie i na kanale Motylewskim

Data: 28-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W związku z nawalnymi deszczami, które w ostatnim czasie wystąpiły na terenie Powiatu Pilskiego i Gminy Piła spotkali się: wicestarosta Stefan Piechocki, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Zdzisław Marciniak, inspektor WOSRiL Renata Bernacka i Adam Rogoziecki, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Rejonowy Oddział w Pile.

Przedmiotem spotkania było omówienie problemu gospodarowania wodą w Noteci, Gwdzie i na kanale Motylewskim.

- WZMiUW w Pile na rzekach Gwdzie, Łobżonce, Głomi, Dobrzycy posiada urządzenia, które umożliwiają stały monitoring stanów wód oraz szybkie podejmowanie decyzji na terenie Powiatu Pilskiego – mówi Adam Rogoziecki, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Rejonowy Odział w Pile.