Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i staże

Data: 27-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i staże

Powiatowy Urząd Pracy w Pile prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej oraz na organizację staży dla osób bezrobotnych.

- Cieszy mnie zwłaszcza to, że aktualne nabory adresowane są również do ludzi młodych, przed 30-tym rokiem życia - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. - To dla wielu może być szansa na znalezienie własnej, zawodowej drogi. Ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w Pile mogą korzystać osoby bezrobotne, które mają pomysł na własny biznes, ale nie mają kapitału na rozpoczęcie działalności np. na zakup odpowiedniego sprzętu. Zachęcam też pracodawców z powiatu pilskiego, do korzystania ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy na organizację staży dla osób bezrobotnych. W ten sposób można znaleźć - na przyszłość - wartościowego pracownika, ponosząc przy tym minimalne koszty.

DLA BEZROBOTNYCH

Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych do 30. roku życia w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (II)" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 22 000 zł.
Termin składania wniosków - do 29 lipca 2016r.
Preferowane będą kobiety do 25. roku życia.
Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy (punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl.

Nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 20.000 zł.
Termin składania wniosków - do 5 sierpnia 2016r.
Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków Funduszu Pracy.
Wnioski oraz kryteria dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy (punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej: www.pila.praca.gov.pl.

DLA PRACODAWCÓW

Nabór wniosków na organizację 4-miesięcznych staży z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 3 miesiące w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy  w powiecie pilskim (II)" realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.

Termin składania wniosków - do 29 lipca 2016r.
Przy kierowaniu na organizowane miejsca stażu preferowane będą kobiety oraz osoby po 50. roku życia. Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia. Wnioski oraz kryteria dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy (punkt informacyjny oraz pok. 1) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl.

Nabór wniosków na organizację staży:
5-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 4 miesiące,
4-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 3 miesiące,

w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (II)" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego na
Termin składania wniosków - do 29 lipca 2016r.
Preferowane będą kobiety poniżej 30. roku życia, długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne, o niskich kwalifikacjach.

Zapraszamy do składania wniosków!