Świętowała Policja

Data: 23-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Świętowała Policja

Komenda Powiatowa Policji w Pile obchodziła 22 lipca br. Święto Policji. Uroczystości były też okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe. Tegoroczne obchody związane były również z pożegnaniem, odchodzącego na emeryturę kapelana komendy, księdza doktora Władysława Nowickiego.

Ksiądz doktor Władysław Nowicki święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 1971 roku. Do parafii św. Stanisława Kostki trafił 1 września 1998 roku. 1 stycznia 1999 roku został kapelanem Komendy Powiatowej Policji w Pile i Szkoły Policji w Pile. Był też kapelanem strażaków. Pełnił również posługę duszpasterską w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile. Podczas uroczystej mszy został pożegnany przez społeczność, z którą współpracował przez wiele lat, również przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

- W imieniu własnym i mieszkańców powiatu pilskiego, dziękuję księdzu doktorowi Władysławowi Nowickiemu za długoletnią opiekę duchową nad naszymi służbami mundurowymi – policjantami i strażakami - oraz za sprawowanie opieki nad mieszkańcami naszego Domu Pomocy Społecznej w Pile – mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Znając jednak księdza energię i zaangażowanie jestem pewien, że emerytura nie będzie dla księdza żadną przeszkodą w kontynuacji duszpasterskiej posługi. Życzę, aby nowy etap działalności był dla księdza czasem radosnym i ubogacającym.

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Policji odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury. Policjanci otrzymali wiele życzeń i podziękować za swoją pracę.

- Chciałbym Wam podziękować za Waszą ciężką choć często niedocenianą pracę – za Waszą służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności – mówił starosta Eligiusz Komarowski. - Dzięki Wam, jako mieszkaniec Piły czuję się tu bezpiecznie, tak jak w każdej innej gminie naszego powiatu. To buduje wysokie zaufanie społeczne, którym obdarzają Was mieszkańcy. Z okazji Waszego święta życzę Wam wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.

Przy okazji Święta Policji wręczone zostały także odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.