Pomieszczenia przy Kilińskiego dla UTW

Data: 22-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pomieszczenia przy Kilińskiego dla UTW

Budynek przy ul. Kilińskiego 12 w Pile może na nowo tętnić życiem. Rada Powiatu wyraziła zgodę na zawarcie umowy najmu części pomieszczeń z Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile zwrócił się do starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego z prośbą o udostępnienie pomieszczeń zlokalizowanych na parterze budynku po byłym kinie „Iskra” przy ul. Kilińskiego, w celu prowadzenia w nich działalności statutowej. Na sesji 21 lipca br. Rada Powiatu wyraziła na to zgodę.

Od 2009 roku, kiedy otwarta została nowa siedziba MDK przy ul. Okrzei, pomieszczenia te były puste więc dobrze się stało, że znajdą się w nim nowi lokatorzy i na nowo zacznie tu tętnić życie - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Cieszę się też, że będzie to właśnie Uniwersytet Trzeciego Wieku, ponieważ jest to jedno z prężniej działających stowarzyszeń w powiecie pilskim, skupiające blisko 300 słuchaczy. Oczywiście pomieszczenia wymagają odświeżenia i drobnych remontów, ale mam nadzieję, że przy naszym wsparciu oraz sponsorów, UTW uda się je szybko przygotować do użytkowania.

Powiat zamierza wynająć UTW pomieszczenia gdzie kiedyś znajdowała się kasa kina i pracownie MDK o łącznej powierzchni 133 m2 . Jak zapowiada starosta pilski stawka najmu ma być symboliczna.