Starosta Pilski na obchodach jubileuszu 65-lecia Banku Spółdzielczego w Lipce

Data: 18-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta Pilski na obchodach jubileuszu 65-lecia Banku Spółdzielczego w Lipce

Bank Spółdzielczy w Lipce działa na terenie powiatu złotowskiego i powiatów ościennych - w tym pilskiego - od 65 lat. Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się 16 lipca br. i uczestniczyli w nich m.in.  – starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz starosta złotowski Ryszard Goławski.

Początki Banku Spółdzielczego w Lipce sięgają 1950 roku, kiedy powołano Gminną Kasę Spółdzielczą. Terenem działania GKS-u objęte były miejscowości położone w gminach: Lipka, Łąkie i Gronowo. Centralą finansowo – organizacyjną i rewizyjną kasy był Bank Rolny. Siedzibą Kasy był lokal wynajęty od Gminnej Spółdzielni „SCh” w Lipce. Dopiero w 1961 roku zakupiono w Lipce przy ul. Kościuszki 35 budynek mieszkalny, który został zaadoptowany na siedzibę Banku, w której placówka działa do dziś. W ciągu 65-letniej historii kilkakrotnie zmieniała się nazwa Banku, struktura organizacyjna i teren działania.

Dziś BS w Lipce prowadzi kompleksową obsługę swych klientów, oferując produkty oszczędnościowe, karty płatnicze, kredyty, usługi w zakresie rozliczeń krajowych i zagranicznych, pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz usługi bankowości elektronicznej. Dobre wyniki finansowe Banku, profesjonalna obsługa, nowoczesna technologia i rozwiązania pozwalają sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed bankami w warunkach konkurencji na rynkach finansowych.

Jubileusz był nie tylko okazją do podsumowania długoletniej historii Banku ale również wręczenia okolicznościowych nagród i wyróżnień oraz podsumowania jubileuszowych konkursów. Władze Banku i pracownicy usłyszeli też wiele ciepłych słów od zgromadzonych gości, w tym Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

- Jubileusz 65-lecia istnienia Waszego Banku, to dowód na to, że mocno zakorzeniliście się w świadomości mieszkańców północnej Wielkopolski – mówił Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. - Łączycie tradycję z nowoczesnością. Sam kilka razy miałem okazję odwiedzić Waszą placówkę przy ulicy Salezjańskiej w Pile i jestem pod wrażeniem zarówno obsługi jak i rozwiązań technicznych banku. Życzę Wam wszystkiego najlepszego i żebyście nadal byli „blisko ludzi”.

Zebrane podczas gali jubileuszowej przybory szkolne – ofiarowane zamiast kwiatów i prezentów – BS w Lipce przekaże placówkom edukacyjnym na terenie działania Banku.