Przemierza polskie wybrzeże z flagą i w koszulce Powiatu Pilskiego

Data: 13-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Przemierza polskie wybrzeże z flagą i w koszulce Powiatu Pilskiego

Maciej Zdunek, to młody pilanin, który rowerem przemierza polskie wybrzeże. W ten sposób realizuje swoje marzenie, którym jest objechanie wzdłuż granic, całej Polski. Pierwszym etapem jest granica morska. Maciej podróżuje z flagą i w koszulce Powiatu Pilskiego, który wsparł to wydarzenie.

Maciej rozpoczął swoją wyprawę 9 lipca od przejścia granicznego z Niemcami w Świnoujściu. Dziennie pokonuje ok. 100 kilometrów.

- Przejechałem już 405 kilometrów i zaraz ruszam dalej, bo dziś przede mną najdłuższy, ok. 130-kilometrowy odcinek trasy, na Hel i nawrócenie w okolice Pucka – powiedział nam dziś rano Maciej. - Jest to dla mnie wspaniała przygoda ale i duże wyzwanie. Szczególnie – zarówno mnie i rowerowi – dał się we znaki wczorajszy odcinek z Ustki do latarni Stilo w Osetniku, który prowadził niemal cały czas przez piachy i bagna. Jednak to tylko motywuje mnie do dalszej jazdy, a piękne widoki rekompensują wszelkie trudy podróży.

Cała trasa wzdłuż polskiego wybrzeża, którą zamierza pokonać Maciej, prywatnie ceniony fizjoterapeuta, ma około 700 kilometrów. Podróż zakończy się w weekend, na granicy Polski z Rosją. Jesienią Maciej zamierza pokonać granicę wschodnią.

Życzymy powodzenia!