Panie, korzystajcie z badań mammograficznych!

Data: 12-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Panie, korzystajcie z badań mammograficznych!

Do Łobżenicy oraz Wyrzyska przyjedzie mammobus, w którym z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat. Przypominamy, że mieszkanki powiatu pilskiego w wieku 35–49 lat mają również zapewnione bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania nowotowrów piersi, w ramach programu poprawy zdrowia publicznego realizowanego przez Powiat Pilski, który finansuje Norweski Mechanizm Finansowego i budżetu państwa.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się:

w Łobżenicy – 15 lipca przy Centrum Profilaktyki, ul. Złotowska 16A,

w Wyrzysku – 18 lipca naprzeciwko Urzędu Miejskiego, ul. Bydgoska 32.

Badanie prowadzone jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badania należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Przypominamy, iż panie z terenu powiatu pilskiego w grupie wiekowej 35 – 49 lat mogą również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywana nowotworów piersi w ramach programu poprawy zdrowia publicznego realizowanego przez Powiat Pilski. Program finansuje Norweski Mechanizm Finansowy i budżet państwa.

Szczegóły www.zdrowie.powiat.pila.pl.