Promocja badań na Festynie Kupieckim

Data: 09-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Promocja badań na Festynie Kupieckim

Dziś w Ujściu podczas Festynu Kupieckiego Powiat Pilski promował bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów sutka, jelita grubego oraz oskrzeli i płuc.

Badania wykonywane są przez Szpital Specjalistyczny w Pile w ramach programu poprawy zdrowia publicznego realizowanego przez Powiat Pilski z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa. Powiat promuje je m.in. w galeriach handlowych oraz podczas imprez plenerowych w gminach.

- Staramy się bezpośrednio zachęcać mieszkańców powiatu pilskiego do udziału w tym programie ponieważ daje on wyjątkową możliwość bezpłatnych, kompleksowych badań profilaktycznych w kierunku najczęściej spotykanych u nas nowotworów – mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski. - Badania adresowane są do takich grup ryzyka, które nie są objęte innymi bezpłatnymi programami, a dodatkowo – pacjentów spoza Piły – możemy dowozić za darmo na badania do szpitala i z powrotem do domu. Warto więc z nich korzystać!

Mimo nie najlepszej pogody na Festynie Kupieckim frekwencja dopisała. Była to też okazja do podsumowania głosowania na Kupca Roku 2016 w gminie Ujście. Najwięcej głosów i I miejsce zdobył Bank Spółdzielczy w Chodzieży (204 głosy), II miejsce zajął Paweł Gładych (126 głosów), III miejsce – Piotr Rożek „Rożuś” (7 głosów). Przyznano też nagrody za najlepsze hasła uzasadniające głosowanie. W tym konkursie I miejsce zajęła Edyta Linka, drugie miejsce – Andrzej Nowak, a trzecie - Eleonora Walczak.

Festyn Kupiecki w Ujściu to również koncerty. Wystąpili tu m.in. Duet Karo i zespół Mikesh. Gwiazdą wieczoru był jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo) - Bayer Full. Grupa ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy!