Trwają inwestycje drogowe

Data: 08-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trwają inwestycje drogowe

7 lipca br. wicestarosta Stefan Piechocki wraz z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Janem Tuszyńskim przeprowadzili przegląd prac, które realizuje Powiat Pilski w ramach inwestycji drogowych.

Wicestarosta oraz dyrektor PZD w Pile wizytowali m.in. drogę do Tarnowa, gdzie prowadzona jest modernizacja nawierzchni i drogę w Dworzakowie – tam również prowadzony jest remont nawierzchni jezdni jak i chodników. Byli też w Gleśnie, gdzie trwa budowa chodnika wraz z zatoką autobusową oraz w Krzewinie gdzie oddany został do użytku wyremontowany chodnik wraz z zatokami i przejściami dla pieszych.

- Sprawdzenie tego, jak szybko postępują prace jest pokłosiem sygnałów jakie docierają od mieszkańców, którzy żywo zainteresowani są tymi inwestycjami – mówi wicestarosta Stefan Piechocki. – Monitorujemy te inwestycje na etapie wykonywania prac jak i po ich zakończeniu.

Wicestarosta i dyrektor PZD interweniowali też w sprawie zgłaszanego złego stanu drogi w Równopolu. Zgodnie z deklaracjami, droga ta została przyjęta do planu realizacji inwestycji.

Realizowanych zadań drogowych będzie znacznie więcej bowiem Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzyga kolejne przetargi.