Oddano 6 750 mililitrów krwi

Data: 07-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Oddano 6 750 mililitrów krwi

Dziś w Pile, w ramach akcji „Zbieramy Krew dla Polski”, zebrano 6 750 mililitrów krwi. Akcję zorganizował Polski Czerwony Krzyż wspólnie z Grupą Muszkieterów siecią sklepów Intermarche i Bricomarche. Patronował jej starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu stacjonował przy supermarkecie Intermarche przy ul. Wyspiańskiego w Pile. Krew oddało piętnaście osób.

Osoby, które zdecydowały się oddać krew, uzyskały bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz wzięły udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych. Zbiórce towarzyszyła nauka pierwszej pomocy i techniki samobadania piersi oraz konkursy i quizy dla dzieci.