Narada w Powiatowym Zarządzie Dróg

Data: 05-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Narada w Powiatowym Zarządzie Dróg

W poniedziałek 4 lipca wicestarosta Stefan Piechocki, który nadzoruje prace m.in. Powiatowego Zarządu Dróg, spotkał się w wyżej wspomnianej jednostce z wykonawcami prac przy pasach komunikacyjnych. Podczas spotkania, na którym obecny był dyrektor PZD wraz z pracownikami omówiony został wątek koszenia poboczy oraz pracach pielęgnacyjny w naszym regionie. Zebranie zwołane zostało z inicjatywy wicestarosty, który wyrażał wątpliwości co do poziomu wykonywanych robót.

- Konieczność intensywniejszego koszenia, o które zabiegają wójtowie i burmistrzowie w powiecie pilskim wynika przede wszystkim z tego że pogoda sprzyja odrastaniu zieleni przy poboczach. To z kolei wpływa na stan bezpieczeństwa. – mówił wicestarosta pilski Stefan Piechocki. Cieszy fakt, że wykonawcy rozumieją i akceptują nasze uwagi. Ten model współpracy jest dobry. Uwagi, które zgłaszamy są wysłuchiwane, dzięki temu jakość prac i ich plan ulega zmianie. To z kolei wpływa, w tym przypadku na bezpieczeństwo drogowe w naszym regionie.

Efektem poniedziałkowych rozmów w PZD jest gwarancja wykonawcy o uwzględnieniu uwag. Tym samym etapy wykonywanych robót tj. dokładności koszenia pobocza i pielęgnacji terenów przy przydrogowych będzie znacznie wyższa.