Ostatnia „La Scarpa Italiana”

Data: 04-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ostatnia „La Scarpa Italiana”

2 i 3 lipca w Wyrzysku odbywał się XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Włoskiej „La Scarpa Italiana”. Organizację festiwalu wsparł Powiat Pilski. Był to ostatni festiwal w tej formule.

Przesłuchania uczestników festiwalu odbyły się w sobotę 2 lipca. Decyzją jury w składzie: Jan Margowski, Piotr Jańczak i Matteo Mazzucca, laureatami XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej "La Scarpa Italiana" zostali:
1 miejsce - Magdalena Katarzyńska,
2 miejsce - Julita Balcerzyk,
3 miejsce - Agnieszka Szymańska i Duet Adagio.
W niedzielę natomiast na scenie wyrzyskiego amfiteatru wystąpili laureaci poprzednich edycji festiwalu oraz soliści z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku.
Gwiazdą festiwalu był Krzysztof Krawczyk, który – w znakomitej formie – wykonał swoje największe przeboje, a wśród nich: „Byle było tak”, „Ostatni raz zatańczysz ze mną”, „Parostatek”, „Za tobą pójdę jak na bal”, „Mój Przyjacielu”, „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”, „Chciałem być” i „Trudno tak (razem być nam ze sobą...)”.

Kolejne dwa koncerty wprowadziły uczestników w typowo włoskie klimaty. Najpierw zaśpiewał Matteo Mazzucca, a następnie Roberto Zucaro. Dalszą zabawę rozkręcali - zespół Maciej Sury Band oraz DJ Imprezator.

Tegoroczny festiwal był ostatnim z cyklu "La Scarpa Italiana". Od przyszłego roku wydarzenie to ma zastąpić szereg innych imprez.

W niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Wyrzysk mogli zgłosić się do udziału w bezpłatnych  badaniach profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów sutka, jelita grubego oraz oskrzeli i płuc. Na specjalnym stoisku Powiat Pilski zachęcał do udziału w badaniach, które wykonywane są w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.