Woda w kąpieliskach nadaje się do kąpieli

Data: 01-07-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Woda w kąpieliskach nadaje się do kąpieli

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny uwzględniając wyniki badań wody z kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli informuje, iż wszystkie 27 kąpielisk oraz 76 miejsc wykorzystywanych do kąpieli obecnie otwartych na terenie województwa wielkopolskiego nadają się do kąpieli.

Monitoringiem Inspekcji Sanitarnej z terenu powiatu pilskiego objęte są dwa kąpieliska: Jezioro Płotki i Jezioro Piaszczyste, w których woda nadaje się do kąpieli.

Aktualne informacje o jakości wody w kąpieliskach można uzyskać bezpośrednio u organizatorów kąpielisk. Jednocześnie Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, iż ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych, nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę, oraz ewentualnie zapach, co świadczy o silnym zakwicie glonów, a zwłaszcza sinic w zbiornikach wodnych. Szczegółowe informacje o kąpieliskach (nie tylko o jakości wody) zamieszczone są online na Serwisie kąpieliskowym funkcjonującym w postaci aplikacji internetowej na stronie www.sk.gis.gov.pl.