Narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych

Data: 29-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych

29 czerwca 2016 r. odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski z udziałem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego i Zarządu Powiatu Pilskiego.

Na naradzie omówiono m.in. główne założenia dotyczące nowego roku szkolnego 2016/2017, kwestie związane z awansem zawodowym nauczycieli i sprawy związane z naborem elektronicznym na rok szkolny 2016/2017. Zebrani zapoznali się także z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2015/2016 oraz informacjami dotyczącymi VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”, konkursu o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

Dyrektor Wydziału Oświaty Łucja Zielińska omówiła również planowane zmiany w nadchodzącej reformie oświaty i przedstawiła prezentacje podsumowujące Ogólnopolskie Debaty o Edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” oraz „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”.