Zgłoś się na badanie

Data: 12-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zgłoś się na badanie

Powiat Pilski realizuje program poprawy zdrowia publicznego obejmujący profilaktykę nowotworów sutka, oskrzeli i płuc oraz jelita grubego. Ankiety zgłoszeniowe do udziału w badaniach można złożyć bezpośrednio u lekarzy rodzinnych, w Szpitalu Specjalistycznym w Pile (pokój D14) w Starostwie Powiatowym, w każdym urzędzie miasta i gminy powiatu pilskiego, a także w Punktach Informacyjnych programu, które organizowane są w pilskich galeriach handlowych oraz w gminach, podczas imprez kulturalno-rekreacyjnych.

W miniony weekend takie punkty zostały zorganizowane w Galerii Atrium Kasztanowa oraz w Brzostowie w gminie Miasteczko Krajeńskie podczas zawodów strażach i festynu ekologicznego (tutaj do badań zachęcał również starosta pilski Eligiusz Komarowski). Łącznie zebranych zostało ponad 80 ankiet, które zostały przekazane do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Tam lekarz internista będzie je weryfikował i kwalifikował pacjentów na konkretne badania. W ciągu 10-14 dni z osobami zakwalifikowanymi będą kontaktować się pracownicy szpitala i umawiać już na konkretne terminy. Co ważne osoby spoza Piły mogą skorzystać z darmowego transportu – kierowca zabiera pacjenta spod domu, czeka aż badanie zostanie wykonane i odwozi pacjenta z powrotem do miejsca zamieszkania. Wszystkie badania realizowane w ramach programu są wykonywane w Szpitalu Specjalistycznym w Pile i są całkowicie bezpłatne. Program finansowany jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa.

Zapraszamy na kolejne spotkania w Punktach Informacyjnych, gdzie można bezpośrednio złożyć ankietę zgłoszeniową do udziału w badaniach: 24 czerwca w godz. 14.00-18.00 podczas imprezy „Naturalisko” w Łobżenicy, 25 czerwca w godz. 10.00-14.00 na zawodach strażackich w Skrzatuszu, 25 czerwca w godz. 14.00-18.00 w Galerii VIVO, 3 lipca w godz. 17.00-20.00 podczas Festiwali La Scarpa Italiana w Wyrzysku, 9 lipca w godz. 16.00-19.00 na Festynie Kupieckim w Ujściu.

Więcej o badaniach na www.zdrowie.powiatpila.pl.