Bieg „Olka” z rekordową frekwencją

Data: 12-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bieg „Olka” z rekordową frekwencją

11 czerwca, po raz osiemnasty zawodnicy z powiatu, ale również daleko spoza jego granic wzięli udział w Biegu im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka” na trasie Wyrzysk – Osiek – Wyrzysk. Impreza z roku na rok pięknieje, budząc niezmiennie duże zainteresowanie wśród miłośników sportu oraz podziw mieszkańców, którzy żywiołowo dopingują biegaczy na niełatwej, dziesięciokilometrowej trasie.

W tym roku pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku postanowili przesunąć miejsce startu i postarali się o atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że dystans biegu liczył dokładnie dziesięć kilometrów. Dla uczestników to ważne – dzięki temu są w stanie porównać czas uzyskany w Biegu „Olka” z rezultatami w innych zawodach na tym samym dystansie. Niemniej takie porównania nie zawsze mają rację bytu, ponieważ - zdaniem większości - wyścig na ziemi wyrzyskiej należy do znacznie trudniejszych niż wiele innych „dziesiątek” w regionie. Dzieje się tak za sprawą dwóch intensywnych podbiegów: jednego tuż po starcie, w Wyrzysku, a drugiego za półmetkiem trasy, przy wylocie z Osieka. Swoje robi też ciepła, czerwcowa aura. I nawet stosunkowo późna godzina rozpoczęcia (17:00) niespecjalnie wpływa na ochłodzenie powietrza.

Imprezie towarzyszyły również biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking. Każdy z uczestników został godnie uhonorowany przez organizatorów. Ci ostatni jak zwykle przypomnieli sylwetkę patrona widowiska. Tytułowy „Olek” to Edmund Wojciechowski, niezapomniany działacz Ludowych Zespołów Sportowych. Na ziemi wyrzyskiej zadbano o jego pamięć w sposób wyjątkowo piękny.

Zawodników z satysfakcją nagradzał starosta pilski Eligiusz Komarowski, honorowy patron cyklu „Biegaj z nami 2016”. Pracy miał dużo, bowiem wyścig ukończyło 213 osób. To nowy rekord frekwencji w Biegu „Olka”.

Zwycięzcy biegu głównego na 10 kilometrów:

MĘŻCZYŹNI - 1. Paweł Kopertowicz (Kaczory) 35:39, 2. Tomasz Radtka (Łobżenica) 36:02, 3. Krzysztof Śliga (Wyrzysk) 36:13, 4. Jakub Filipiak (Osiek) 37:01, 5. Łukasz Kopyciński (Osiek) 37:49.

KOBIETY - 1. Sandra Szpott (Wyrzysk) 40:13, 2. Anna Skrzypczak (Piła) 41:32, 3. Ewa Mączyńska (Piła) 45:51, 4. Bożena Łuc (Krępsko) 48:39, 5. Anita Hass (Piła) 49:04.

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie: www.biegajznami.pila.pl.