Nowy komendant Szkoły Policji w Pile

Data: 09-06-2016    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Nowy komendant Szkoły Policji w Pile

MÅ‚. insp. Roman Sobczak zostaÅ‚ nowym komendantem SzkoÅ‚y Policji w Pile. 9 czerwca zostaÅ‚ uroczyÅ›cie przyjÄ™ty przez kadrÄ™ i sÅ‚uchaczy szkoÅ‚y a także wÅ‚adze samorzÄ…dowe powiatu pilskiego i PiÅ‚y. Specjalne gratulacje i życzenia sukcesów na nowej drodze zawodowego życia zÅ‚ożyÅ‚ nowemu komendantowi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- SzkoÅ‚a Policji to wyjÄ…tkowa marka naszego miasta i regionu. Cieszy siÄ™ ona szacunkiem lokalnej spoÅ‚ecznoÅ›ci i wÅ‚adz samorzÄ…dowych wszystkich miast i gmin Powiatu Pilskiego – mówiÅ‚ starosta pilski Eligiusz Komarowski. - Tym bardziej cieszy mnie fakt, że stanowisko Komendanta tej placówki zostaÅ‚o powierzone oficerowi o dużym doÅ›wiadczeniu zawodowym i zasÅ‚ugach dla polskiej Policji. DeklarujÄ™ wspóÅ‚pracÄ™ i wsparcie samorzÄ…du Powiatu Pilskiego w PaÅ„skiej dziaÅ‚alnoÅ›ci.

MÅ‚odszy inspektor Roman Sobczak jest absolwentem WydziaÅ‚u Pedagogicznego Akademii ÅšwiÄ™tokrzyskiej. UkoÅ„czyÅ‚ także studium zarzÄ…dzania Wyższej SzkoÅ‚y Policji w Szczytnie oraz logistykÄ™ w bezpieczeÅ„stwie kraju na studiach podyplomowych w Szkole GÅ‚ównej SÅ‚użby Pożarniczej.

PracÄ™ w Policji rozpoczÄ…Å‚ w 1990 roku w komendzie wojewódzkiej w Kielcach. Od 1992 roku do grudnia 1997 roku peÅ‚niÅ‚ sÅ‚użbÄ™ w komisariacie policji w Nowym Korczynie. W styczniu 1998 roku rozpoczÄ…Å‚ pracÄ™ w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Busku Zdroju. Stanowisko Naczelnika Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego buskiej komendy objÄ…Å‚ w lipcu 2000 roku. 16 maja 2006 roku zostaÅ‚ mianowany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Busku Zdroju. 16 lipca 2013 roku objÄ…Å‚ stanowisko ZastÄ™pcy Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach, gdzie nadzorowaÅ‚ pion kryminalny.

MÅ‚. insp. Roman Sobczak posiada liczne odznaczenia, miÄ™dzy innymi: BrÄ…zowÄ… OdznakÄ™ „ZasÅ‚użony Policjant”, Srebrny Krzyż ZasÅ‚ugi, SrebrnÄ… OdznakÄ™ „ZasÅ‚użony Policjant”, Srebrny Medal za DÅ‚ugoletniÄ… SÅ‚użbÄ™, ZÅ‚otÄ… OdznakÄ™ „ZasÅ‚użony Policjant”.

Zapisz siÄ™ na newsletter