Starosta z młodzieżą

Data: 08-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta z młodzieżą

Starosta pilski Eligiusz Komarowski był gościem Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Mówił o powiecie pilskim, o pracy starosty i Starostwa Powiatowego w Pile oraz odpowiadał na pytania uczniów.

- Jako placówka oświatowa czujemy się częścią struktur lokalnych i zdajemy sobie sprawę, że powiat pilski to nasza mała ojczyzna, którą pragniemy lepiej znać i intensywniej dla niej pracować – mówi ks. Artur Kucharski dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Starosta pilski przedstawił młodzieży m.in. atrakcje turystyczne powiatu pilskiego i zabytki zachęcając młodzież do poznawania najbliższej okolicy i jej historii. Odpowiadał też na pytania uczniów, między innymi dotyczące przyszłości młodych ludzi w Pile.

Do tego potrzebne są miejsca pracy jednak nie tylko w handlu czy usługach ale przede wszystkim w sferze produkcyjnej – mówił na spotkaniu z młodzieżą starosta Eligiusz Komarowski. - Jako władze samorządowe musimy robić wszystko, by zachęcać firmy do otwierania u nas swoich zakładów oraz wspierać w rozwoju nasze rodzime przedsiębiorstwa, ponieważ w nich tkwi ogromny potencjał. Sam kilka lat temu, przekonywałem jednego z inwestorów, który zastanawiał się nad lokalizacją swojego nowego zakładu produkcyjnego, do inwestowania w gminie Wyrzysk. W dniu dzisiejszym inwestor jest na końcowym etapie budowy jednego z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. W tej chwili zatrudnia już kilkuset pracowników, a docelowo będzie około 1000 miejsc pracy. Co ważne, ten sam przedsiębiorca, inwestuje teraz ponad 100 milionów złotych w kolejny nowoczesny zakład w Pile, który niebawem rozpocznie produkcję.

Młodzież interesowała się także inwestycjami powiatowymi. Ponadto starosta opowiadał o swojej codziennej pracy oraz o tym jak spędza wolny czas.