Blisko 6 tys. złotych na pomoc Małgosi z Ujścia

Data: 07-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Blisko 6 tys. złotych na pomoc Małgosi z Ujścia

3 czerwca w Ujściu odbyły się „Szanty na Bindudze”. Celem imprezy była dobra zabawa, integracja środowiska, a przede wszystkim zbiórka charytatywna na rehabilitację, mieszkającej w Ujściu, Małgosi. Udało się zebrać blisko 6 tys. złotych.

Organizatorami festynu było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Ujskiej - Janusz Chamarczuk, Iwona Kończewska, i Jacek Kamiński oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujściu Marek Kamiński.

- Na imprezie cieszyliśmy się cudownymi występami dzieci ze szkół z naszej gminy – informuje Iwona Kończewska ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Ujskiej. -  Świetny był również koncert Krystyny Tyczkowskiej, uczennicy Gimnazjum w Ujściu, która śpiewała przy akompaniamencie Leszka Ćwikły oraz Andrzeja Rawickiego. Głównym punktem imprezy był koncert gwiazdy zespołu ,,Bracia Folk'' z Gdańska, którzy bawili wszystkich swoją wspaniałą muzyką i energią Po koncercie do trzeciej nad ranem bawiliśmy się przy rytmach lat 70, 80 oraz współczesnych. Dodatkową atrakcją był pokaz motocykli, dmuchany zamek dla dzieci a także kiełbaska i kaszanka z grilla, frytki, grochówka wojskowa oraz smaczne ciasto wypiekane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ujściu.

Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc jednej z mieszkanek Ujścia.

- Bawiąc się pomogliśmy Małgosi i zebraliśmy na jej rehabilitację 5.857 zł i 5,50 euro – dodaje Iwona Kończewska. - W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli  za pomoc i zaangażowanie w organizację festynu charytatywnego oraz za  obecność i  świetną zabawę.

Wydarzeniu patronował starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Ujskiej