Pilscy uczniowie na podium

Data: 06-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilscy uczniowie na podium

Krzysztof Martin, uczeń Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile oraz Kacper Musiał z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile zostali laureatami XIV Regionalnego Konkursu Matematycznego. Krzysztof Martin zdobył drugie miejsce wśród licealistów, a Kacper Musiał trzecie wśród uczniów techników.

Do etapu regionalnego zakwalifikowało się – po etapach powiatowych – 22 uczniów liceów ogólnokształcących i 24 uczniów techników, z trzydziestu szkół, z sześciu wielkopolskich powiatów: pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, złotowskiego, chodzieskiego, poznańskiego i gnieźnieńskiego. Podczas finału, który odbył się 3 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, uczniowie mieli do rozwiązania zadania testowe z zakresu programu nauczania gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej. W klasyfikacji uczniów Liceów Ogólnokształcących I miejsce zajął Kajetan Strzyżewski z VIII LO w Poznaniu, II miejsce Krzysztof Martin z ZS im. Stanisława Staszica w Pile ex aequo z Piotrem Futymskim z VIII LO w Poznaniu, III miejsce ex aequo: Wojciech Franek z I LO w Gnieźnie, Jakub Rzepka z I LO w Poznaniu i Michał Całka z VIII LO w Poznaniu. W klasyfikacji uczniów techników I miejsce zdobył Konrad Szewczyk z Technikum Komunikacji w Poznaniu, II miejsce Monika Balcerzak z Technikum Łączności w Poznaniu, a III miejsce ex aequo Kacper Musiał z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile i Krzysztof Krzyżaniak z Technikum Łączności w Poznaniu.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Powiat Pilski.