Kolejne osoby zgłosiły się na badania

Data: 05-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejne osoby zgłosiły się na badania

4 i 5 czerwca 2016r. z punktami informacyjnymi bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wyrywania nowotworów gościliśmy w Galerii IBI w Pile oraz w Wysokiej.

W Galerii IBI gościliśmy już po raz drugi. I tym razem okazało się, że nasz punkt budzi duże zainteresowanie mieszkańców. Prócz tego, że mieszkańcy mogli wypełnić ankietę zgłoszeniową do udziału w badaniach sutka, oskrzeli i płuc oraz jelita grubego, dodatkowo mogli skorzystać z badań poziomu cukru we krwi, poziomu tkanki tłuszczowej, badania spirometrycznego i pomiaru ciśnienia krwi. Ponadto prowadzona była nauka techniki samobadania piersi. Fachowych porad udzielały pielęgniarki i lekarz. Ankiety zgłoszeniowe wypełniło ponad 60 osób.

Natomiast 5 czerwca w Wysokiej gościliśmy na Rodzinnym Festiwalu Sportu i Zabawy. Tutaj do udziału w badaniach zgłosiło się blisko 30 mieszkańców gminy Wysoka. Dla wszystkich, którzy złożyli ankiety były drobne upominki m.in. kubki, torby na zakupy, wydawnictwa promocyjne Powiatu Pilskiego.

Przed nami kolejne spotkania z mieszkańcami, na które już teraz zapraszamy: 11 czerwca w godz. 15.00-18.00 na Festynie Ekologicznym w Brzostowie, 12 czerwca w godz. 14.00-18.00 w Galerii Atrium Kasztanowa, 24 czerwca w godz. 14.00-18.00 podczas imprezy „Naturalisko” w Łobżenicy, 25 czerwca w godz. 10.00-14.00 na zawodach strażackich w Skrzatuszu, 25 czerwca w godz. 14.00-18.00 w Galerii VIVO, 3 lipca w godz. 17.00-20.00 podczas Festiwali La Scarpa Italiana w Wyrzysku, 9 lipca w godz. 14.00-18.00 na Festynie Kupieckim w Ujściu.

Więcej o programie bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów realizowanego przez Powiat Pilski z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa na stronie www.powiat.zdrowie.pl.