Piłkarskie rozgrywki o Puchar Starosty

Data: 04-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Piłkarskie rozgrywki o Puchar Starosty

Dziś na stadionie przy ulicy Okrzei w Pile zostały rozegrane finały Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Pilskiego. Zmagania zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Orlik Piła, a patronat nad nimi objął starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W Mistrzostwach wzięły udział szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne z powiatu pilskiego. Tydzień wcześniej w turnieju eliminacyjnym wyłoniono najlepsze drużyny z naszego regionu, które otrzymały zaproszenie na finały. Kilkudziesięciu zawodników stoczyło zacięty bój w ciężkich warunkach atmosferycznych, ponieważ temperatura powietrza nie ustępowała gorącej walce jaka miała miejsce na płycie boiska. W majowych promieniach słońca młodzi piłkarze rozgrywali spotkania o wejście do finałów. Stowarzyszenie Orlik Piła, dzięki pomocy Powiatu Pilskiego, przygotowało dla zawodników szereg nagród. Gracze byli nagradzani za bramki, interwencje czy też na końcu, za zajęte miejsce w tabeli. Indywidualnie otrzymywali zegarki sportowe i sprzęt sportowy, natomiast szkoły otrzymały piłki. Najlepsze zespoły wróciły z nowymi replikami piłek typu matchball.

Finały jakie miały dziś miejsce ostatecznie wyłoniły mistrzów w każdej kategorii. Obecni na stadionie przy ul. Okrzei kibice mieli możliwość podziwiania w akcji zawodników dwóch mistrzowskich zespołów. Na poziomie szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 w Pile, natomiast puchar za mistrzostwo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych powędrował do pilskiego „Mechanika”, który po dramatycznym finale dopiero w rzutach karnych pokonał drużynę „Ekonoma”.

Dodatkowo sędziowie wraz z organizatorami – przedstawicielami Stowarzyszenia Orlik Piła wybrali najlepszego zawodnika turnieju, którym został Adrian Ligenza. Nagrody indywidualne powędrowały także do najlepszego bramkarza. Łącznie organizatorzy przyznali kilkadziesiąt nagród drużynowych i indywidualnych, a każdy z wyróżnionych zawodników otrzymał nagrodę w postaci sprzętu sportowego (zegarki sportowe, getry, koszulki termoreaktywne itp.). Najlepsze drużyny podobnie jak w eliminacjach otrzymały sprzęt sportowy w postaci profesjonalnych piłek, które wręczali starosta pilski Eligiusz Komarowski, członek zarządu powiatu Mirosław Pierko oraz radna Rady Powiatu w Pile Agnieszka Magnucka.

Turniej na stadionie przy ulicy Okrzei był nie tylko świetną sposobnością na pokazanie się wyróżniających zawodników, czy też na integrację uczniów reprezentujących dane szkoły. Była to sposobność na czynne wykorzystanie boiska piłkarskiego przy ul. Okrzei w Pile, a turniej piłkarski jest najlepszym dowodem na to, że na stadionie mogą odbywać się cyklicznie imprezy sportowe.