Szanty w Ujściu

Data: 03-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szanty w Ujściu

„Szanty na bindudze” to nowa impreza, która ma szanse stać się wizytówką gminy Ujście. Jej pierwsza edycja odbyła się w piątkowe popołudnie na kei 105 Ujście.

Pomysłodawcami imprezy są - Marek Kamiński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujściu i Janusz Chamarczuk, radny Rady Miejskiej w Ujściu, którzy przy wsparciu Iwony Kończewskiej i Jacka Kamińskiego ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Ujskiej zorganizowali przedsięwzięcie.

-  Ujście jest wyjątkowo pięknie położone - nad dwiema rzekami Notecią i Gwdą, ma również duże tradycje w żegludze śródlądowej więc naturalnym mi się wydawało, aby było tu też miejsce gdzie rozbrzmiewa muzyka żeglarska – mówi Marek Kamiński. Organizując tę imprezę chcieliśmy też pomóc naszej znajomej - Małgosi, która po ciężkiej chorobie potrzebuje intensywnej rehabilitacji i cieszymy się że udało się to zrealizować.

Wśród atrakcji imprezy był m.in. pokaz motocykli, darmowy zamek dla dzieci, grill, grochówka wojskowa oraz ciasta od pań z Koła Gospodyń Wiejskich, a cały dochód z ich sprzedaży został przekazany na rehabilitację chorej ujścianki. Imprezie patronował starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- W dzisiejszych czasach każda miejscowość, każda gmina szuka pomysłu na promocję, na wydarzenie, które mogłoby ją promować szerzej w kraju – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. - Uważam, że szanty w Ujściu mogą zagościć na stałe, tym bardziej że są tu ludzie, którzy kochają tę muzykę. Ponadto byłaby to doskonała okazja do promowania turystycznej żeglugi śródlądowej na Noteci, samego Ujścia i naszego powiatu.

Podczas koncertu wystąpiły dzieci i młodzież z ujskich szkół, w tym uczennica gimnazjum Krystyna Tyczkowska z towarzyszeniem Leszka Ćwikły. Gwiazdą wieczoru był zespół szantowy Bracia Folk, który został entuzjastycznie przyjęty przez ujską publiczność. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA