Konkurs „Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy” rozstrzygnięty

Data: 01-06-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konkurs „Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy” rozstrzygnięty

31 maja br. odbyło się posiedzenie komisji oceniającej fotografie, które wpłynęły na konkurs organizowany pod honorowym patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego pt. „Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy”.

Na konkurs wpłynęły 293 fotografie 41 autorów. Najmłodszy uczestnik ma 10 lat, najstarszy 73.

- Poprzez ten konkurs chcieliśmy pokazać miejsca mniej znane w powiecie pilskim a także zaprosić do odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych oraz zachęcić do podzielenia się indywidualnym spojrzeniem na nasz region – mówi pomysłodawca konkursu Artur Łazowy, prezes Stowarzyszenia Effata.

Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli organizatorów i sponsorów, oceniając prace brała pod uwagę: interpretację tematu, pomysł, walory estetyczne, kadrowanie, kompozycję i jakość techniczną.

- Jestem pod wrażeniem fotografii, które wpłynęły na konkurs, a słowa mojego szczególnego uznania kieruję do ludzi młodych, którzy potrafili odnaleźć miejsca rzeczywiście mało znane i pokazać je – mimo braku profesjonalnego sprzętu - w interesujący sposób – mówi fotograf Robert Judycki, członek komisji, radny Rady Powiatu w Pile. – Niektórzy z nich mają potencjał by zostać w przyszłości  dobrymi fotografami, potrafiącymi w sposób wrażliwy przedstawiać otaczającą nas rzeczywistość.

40 fotografii laureatów konkursu (w formacie 70x50 cm) zostanie pokazane na wystawie w Pile i wszystkich gminach powiatu pilskiego. Komisja konkursowa zadecydowała o następującym podziale nagród:

I miejsce - nagroda główna w wysokości 1000 zł, za zestaw fotografii, dla Pana Tadeusza Rzepki,

II miejsce – nagroda posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka, za zestaw fotografii, dla pana Kacpra Speka,

III miejsce – nagroda Marii Bochan, prezesa Towarzystwa Miłośników Miasta Piły (organizacja indywidualnej wystawy) za zestaw fotografii, dla pana Jarosława Ramuckiego,

I wyróżnienie – przewodniczącego stowarzyszenia LGD „Krajna nad Notecią” dla pana Dariusza A. Trojanowskiego,

II wyróżnienie – Andrzeja Zaranka, właściciela Zakładu Fotograficznego dla pana Krzysztofa Bogdanowicza,

III wyróżnienie - Janusza Urlewicza, właściciela Zakładu Fotograficznego dla członków Koła fotograficznego „Oczy szeroko otwarte” – działającego przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku pod opieką Piotra Brzezińskiego.

Podczas wernisażu wystawy prac pokonkursowych, który odbędzie się 30 czerwca 2016 roku o godz. 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile oprócz nagród głównych wręczone zostaną również nagrody dodatkowe, wyróżnienia sponsorskie, okolicznościowe dyplomy oraz nagroda publiczności. Nagroda publiczności zostanie wybrana w wyniku głosowania za pośrednictwem profilu FB - Konkurs Fotografii pt.: Powiat Pilski, jakiego NIE/znamy (link:

https://www.facebook.com/Konkurs-Fotografii-pt-Powiat-Pilski-jakiego-NIEznamy-623745801037162/. Serdecznie zaparzamy do głosowania! Serdecznie zapraszamy do głosowania!

***

Organizatorzy /skład komisji/: Foto Grupa Twórcza przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych EFFATA, Powiat Pilski, Miasto i Gmina Łobżenica, Gmina i Miasto Ujście, Miasto i Gmina Wyrzysk, Miasto i Gmina Wysoka, Gmina Białośliwie, Gmina Miasteczko Krajeńskie, Gmina Szydłowo, LGD „Krajna nad Notecią”, Towarzystwo Miłośników Miasta Piły, Młodzieżowy Dom Kultury w Pile, Foto - ZARANEK, Foto - DANIEL, Foto - LABOR, FLESZKOMP.pl, Firma WYPIG, OPUS Design, Firma ZODAN, Lasy Państwowe, Krzysztof Paszyk, poseł na Sejm RP, Księgarnia Jan LUS.