Pierwsza umowa w ramach WRPO 2014-2020 podpisana! Droga Jabłonowo-Ujście do końca 2017 roku

Data: 31-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich z końcem maja podpisał umowę na realizację długo oczekiwanej inwestycji na terenie powiatu pilskiego - rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 182 Międzychód – Ujście na odcinku od Jabłonowa do Ujścia.

To pierwsza podpisana umowa na projekt realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- To bardzo dobra wiadomość. Te starania, które są dokonywane na poziomie samorządów przynoszą rezultaty. Droga z Jabłonowa do Ujścia to jeden z pomyślnie podjętych projektów. Liczę na to, że już wkrótce zapadną decyzje dotyczące kolejnych wniosków, które zostały złożone – zauważa wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

Wykonawcą robót na w/w odcinku będzie firma STRABAG. Wartość umowy to 7 606 432 zł. Inwestycja zakłada m.in.: rozbudowę drogi na odcinku o długości: 5,166 km, przebudowę istniejących skrzyżowań,  przebudowę chodników i budowę kanalizacji deszczowej. Umowny termin zakończenia zadania to 29 września 2017 r.