Skupieni samorządowcy w Górce Klasztornej

Data: 30-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Skupieni samorządowcy w Górce Klasztornej

Już po raz 12. w Górce Klasztornej odbył się Dzień Skupienia Samorządowców, na który do Górki Klasztornej przybyli przedstawiciele władz samorządowych z powiatów: pilskiego, złotowskiego, sępoleńskiego, nakielskiego i chodzieskiego.

Władze Powiatu Pilskiego reprezentowali: starosta Eligiusz Komarowski, wicestarosta Stefan Piechocki i przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Wasiak. Obecni byli również burmistrzowie, radni, sołtysi oraz pracownicy samorządowi z całego regionu. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządu województwa oraz parlamentarzystów.

Spotkanie, które zainaugurowała msza w góreckiej bazylice zostało zorganizowane w związku z obchodzonym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego. Z zaproszenia przewodniczącego Rady Miejskiej w Łobżenicy Antoniego Kapei, burmistrza Łobżenicy Piotra Łososia, rektora ks. Józefa Bobeła, starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz starosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego skorzystało liczne grono samorządowców, którzy przybyli do Górki Klasztornej by wspólnie rozważać sens służby, jaką na co dzień sprawują względem mieszkańców sołectw, gmin, powiatów i województw.

Po mszy w bazylice goście przeszli do Arki, gdzie głos zabrał inicjator samorządowych dni skupienia Antoni Kapeja, który powitał gości i przypomniał historię poprzednich spotkań. Wystąpienie przewodniczącego Rady Miejskiej w Łobżenicy zainicjowało dyskusję na temat samorządu, roli społeczeństwa obywatelskiego i służby, jaką jest sprawowanie władzy przez osoby wybrane w demokratycznych wyborach.

żródło: www.lobzenica.pl