Jubileusz kruszewskiej szkoły

Data: 26-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileusz kruszewskiej szkoły

25 maja  Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie obchodził jubileusz 20-lecia nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru. W uroczystościach uczestniczył starosta pilski Eligiusz Komarowski, który złożył na ręce dyrektor szkoły Marzanny Nerkowskiej gratulacje w imieniu własnym i wicestarosty Stefana Piechockiego, za dotychczasowe osiągnięcia szkoły i życzył jej sukcesów na kolejne lata.

Uroczysta gala rozpoczęła się mszą świętą, a potem wszyscy zaproszeni goście przeszli przed szkołę, gdzie mogli obejrzeć piękne widowisko w wykonaniu dzieci i młodzieży. Pod wymownym orlim gniazdem trzy daty wskazywały przesłanie części artystycznej: 966 – chrzest Polski, 1996 – nadanie szkole imienia Kornela Makuszyńskiego i 2016 – czas obecny. Wśród gości, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystości jubileuszowe prócz starosty pilskiego byli również: były poseł i minister rolnictwa Stanisław Kalemba, burmistrz Ujścia Roman Wrotecki, wiceburmistrz Beata Ima, przewodniczący Rady Miejskiej w Ujściu Marek Jankowski, ks. Jerzy Ranke, proboszcz parafii w Kruszewie, ks. Robert Różański, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu i ks. kanonik Zbigniew Kalina.

Nie zabrakło też dyrektorów ujskich szkół wraz z pocztami sztandarowymi, prezesów firm, właścicieli miejscowych zakładów pracy, służb mundurowych i przyjaciół szkoły. Wszyscy obecni goście byli pod wielkim wrażeniem całej uroczystości.