Dzień Weterana

Data: 24-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzień Weterana

20 maja 2016 roku weterani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Kole nr 24 w Pile obchodzili swoje święto z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ przypadające na dzień 29 maja.

Uroczystość odbyła się w Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczył w niej starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz radna Rady Powiatu w Pile Agnieszka Magnucka. Dzień Weterana upamiętnia poświęcenie tysięcy polskich żołnierzy, którzy pełnili wymagającą i niebezpieczną służbę poza granicami kraju.

- Wszędzie tam, gdzie Ojczyzna oczekiwała od nas służby i walki, gdzie dawaliśmy świadectwo ofiarności swoim zaangażowaniem, poświęceniem zdrowia, a niekiedy tego co najcenniejsze – życia - byliśmy i wypełnialiśmy naszą misję z honorem - mówił Tadeusz Daukszewicz, prezes SKMP ONZ w Pile.

Święto Weterana honorowym patronatem objął starosta pilski, który wspomógł też organizacyjnie obchody. Podczas uroczystości starosta pilski Eligiusz Komarowski otrzymał podziękowanie od prezesa Zarządu Głównego SKMP ONZ gen. bryg. w st. spocz. doktora Stanisława Woźniaka, w którym czytamy: „serdecznie dziękuję Panu Staroście za wsparcie naszej społecznej działalności. W imieniu weteranów dziękujemy za objęcie przez Starostwo honorowym patronatem pilskich uroczystości (…). Pana szlachetny gest dowodzi, iż wśród nas są wspaniali ludzie, którzy nie oczekując nic w zamian, zawsze zdecydowani są na udzielenie pomocy weteranom.”