Obchody Dnia Strażaka w Pile

Data: 22-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Obchody Dnia Strażaka w Pile

20 maja br. w Pile odbyły główne odchody Dnia Strażaka. Uroczysty apel z tej okazji odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 przy ulicy Lelewela.

W okolicznościowych przemówieniach zarówno wielkopolski komendant wojewódzki PSP w Poznaniu st. kpt. Andrzej Bartkowiak, jak i gospodarz obchodów, komendant powiatowy PSP w Pile bryg. Rafał Mrowiński, dziękowali licznie zebranym strażakom garnizonu pilskiego za pełnioną służbę i wszelkie trudy, które ona ze sobą niesie. Do życzeń złożonych przez komendantów dołączyli się również goście, w tym starosta pilski Eligiusz Komarowski, którzy w swoich przemówieniach wyrazili swoją wdzięczność i szacunek strażakom pełniącym, na co dzień służbę w Państwowej Straży Pożarnej, jak druhom, którzy działają w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Wyjątkowym gościem uroczystości był starosta Winfried Becker z zaprzyjaźnionego niemieckiego powiatu Schwalm-Eder, który w przeszłości był również czynnym strażakiem. Z okazji Dnia Strażaka wręczono awanse i wyróżnienia.

1. Brązowe Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymali: kpt. Maciej Zwierzykowski (KP PSP Chodzież), st. asp. Tomasz Mazurek (KP PSP Piła), asp. Rafał Orlicki (KP PSP Czarnków), st. ogn. Zbigniew Szymczak (KP PSP Piła), ogn. Roman Marciniak (KP PSP Czarnków),

st. ogn. w st. spocz. Andrzej Zwierzchowski (KP PSP Międzychód), dh Stefan Lubik (Międzychód).

2. Złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: st. ogn. Wojciech Heimann, st. ogn. Zbigniew Podgajny.

3. Awanse na wyższe stopnie służbowe:

Starszego aspiranta: asp. Maciej Kowalski, asp. Andrzej Pasternak;

Aspiranta: mł. asp. Hubert Polarczyk, mł. asp. Marcin Rozmus;

Młodszego ogniomistrza: st. sekc. Radosław Kłosiński, st. sekc. Jakub Załachowski;

Starszego sekcyjnego: sekc. Przemysław Cyrulik, sekc. Rafał Kuropatwa, sekc. Przemysław Musiał

sekc. Arkadiusz Skwarek;

Starszego strażaka: str. Jarosław Jerzakowski, str. Amadeusz Olbiński.

4. Awanse w stanowiskach służbowych: sekc. Tomasz Goszczyński, sekc. Karol Grzybowski, sekc. Sebastian Kępczyński, sekc. Sebastian Kołodziejewski, sekc. Karol Subdarzewski

5. Nagrody:

Nagroda Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych - mł. ogn. Tomasz Lewandowski;

Nagroda Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu za wyróżniające wykonywanie obowiązków służbowych: bryg. Maciej Kubacki, kpt. Paweł Kamiński, kpt. Jarosław Kołak, kpt. Michał Warykasz, asp. Radosław Brzeziński, st. sekc. Mateusz Kentzer.

Gratulujemy!