Radni na wyjazdowej sesji

Data: 22-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Radni na wyjazdowej sesji

19 maja odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu w Pile. Była to pierwsza sesja wyjazdowa Rady Powiatu w Pile obecnej kadencji. Radni powiatowi gościli w Wysokiej.

Podczas sesji radni uznali za bezzasadne cztery skargi na działalność dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pile. Skarżącymi byli przedsiębiorcy, którzy nie otrzymali dofinansowania PUP ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kurs „Zagrożenia w biznesie oraz zarządzanie ryzykiem w planowaniu sukcesji prawnej i podatkowej firmy". Zdaniem dyrektor PUP Ewy Dorny, wnioski przedsiębiorców nie mogły być pozytywnie zaopiniowane ponieważ nie spełniały priorytetów, na które pieniądze z KFS mogły być wydatkowane. Jak podkreślił starosta pilski Eligiusz Komarowski, zapotrzebowanie na kształcenie ustawiczne, na które mogą być wydatkowane środki z Krajowego Funduszy Szkoleniowego, w naszym pilskim jest bardzo duże, jednak powiat pilski otrzymał na ten cel jedynie ok. 120 tys. złotych, zamiast szacowanych ponad 3 milionów złotych. Podczas sesji radni przyjęli też uchwałę zmieniającą Wieloletnią Prognozę Finansową oraz uchwałę budżetową.

Była to pierwsza sesja wyjazdowa Rady Powiatu obecnej kadencji. W bieżącym roku planowane są jeszcze dwie takie sesje w Wyrzysku i Łobżenicy.