Zarząd Lokalnej Grupy Działania omówił strategię rozwoju

Data: 20-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zarząd Lokalnej Grupy Działania omówił strategię rozwoju

19 maja br. w Pobórce Wielkiej odbyło się posiedzenie zarządu Lokalnej Grupy Działania „Krajna Nad Notecią”.

Podczas zebrania rozmawiano na temat Lokalnej Strategii Rozwoju. Dokument jakim jest LSR, stanowi podstawę do działań podejmowanych przez Lokalną Grupę Działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wskazuje on kierunki rozwoju obszaru objętego strategią. LGD przygotowuje się do planowanego naboru wniosków na drugie półrocze 2016 na rozwój i podejmowanie działalności.

Ponadto podczas czwartkowego posiedzenia omawiano również kwestie finansowe i organizacyjne LDG „Krajna Nad Notecią”, w tym ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora. Wśród obecnych na zebraniu nie zabrakło przedstawiciela władz powiatu pilskiego - wicestarosty Stefana Piechockiego.